10.10.2018 / Gösterim Sayısı : 24

Bakanımız Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ Şehrimizde, “Hasta Köpeği Sırtında Veterinere Taşıyan 19 Yaşındaki Ahmet Can Derneklioğlu’yu Kabul Etti

#HAYVANSEVER

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli,4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Münasebetiyle Şehrimizde sokakta gördüğü hasta köpeği sırtında veterinere taşıyan 19 yaşındaki Ahmet Can Derneklioğlu'yu kabul etti. Kabulde İl Müdürümüz Nuri AL'de hazır bulundu.

Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla son dönemde kamuoyunun gündemine gelen hayvansever vatandaşlarla buluşan Bakan Pakdemirli, Kocaeli'de yol kenarında hasta yatarken gördüğü sokak köpeğini sırtına alarak veterinere götüren Ahmet Can Derneklioğlu ile bakanlık bahçesinde görüştü. Derneklioğlu, harçlıklarıyla tedavi ederek sahiplendiği ve "Dostum" adını verdiği kangal kırması köpeğini de beraberinde getirdi. 

Bakan Dr. Bekir Pakdemirli, birkaç gün önce Ahmet Can'ı televizyonda bir köpeği sırtlamış şekilde görünce Ankara'ya davet etmek istediğini belirterek, "Kendisini bu örnek davranışından dolayı kutluyorum. Ahmet Can kardeşimi tebrik ettim, hayvanlara karşı davranışlarımıza örnek olacak bir davranış. Türkiye'de hayvanlara iyi davranmıyoruz, onlara daha iyi davranmalı ve bu konudaki farkındalığı artırmalıyız." dedi.


''