11.6.2018 / Gösterim Sayısı : 291

KÖRFEZ’DE “SÜT SIĞIRCILIĞI VE KOYUN YETİŞTİRİCİLİĞİ” PROGRAMLARINI TAMAMLAYAN ÇİFTÇİLERE SERTİFİKALARI VERİLDİ.

#KORFEZSERTİFİKATORENİ
2016 ve 2017 yıllarında hibe almaya hak kazanan Genç Çiftçilerimiz ile 2018 yılı programında, hibeye müracaat eden, Genç Çiftçilerimiz için Körfez İlçe Müdürlüğümüz ve Körfez Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile işbirliği çerçevesinde yapılan, “Süt  Sığırı  Yetiştiriciliği” ve “Koyun  Yetiştiriciliği” Modüler Eğitim Programları tamamlandı. 

Tüm ilçe protokolünün ve muhtarlarının da bulunduğu Halk Eğitimin yılsonu sergisi ile birlikte yapılan törende, Körfez İlçemiz, Karayakuplu Mahallesinde eğitimi tamamlayan çiftçilerimize sertifikaları verildi.  

Ziraat Mühendisi Ece GEZGİN DEMİR in eğitimciliğini üstlendiği kursta Süt Sığırı Yetiştiriciliğinden 44 kişi, Koyun Yetiştiriciliğinden ise 57 kişi sınavı başarı ile bitirip sertifika almayı hak eden çiftçilerimiz, Bursa’da bulunan Karacabey Sütaş Uygulamalı Süt Hayvancılığı Eğitim Merkezini de götürülerek konunun uzmanlarından da bilgi almışlardı. Modüler program çerçevesinde aldıkları tüm eğitimin, Bursa’daki Eğitim merkezinden aldıkları bilgi ve danışmanlık hizmetinin çok yararlı olduğunu, yetiştiricilik bilgilerinin arttığını, il ve ilçe müdürlüğümüzün faaliyetlerinden duydukları memnuniyetleri dile getirdiler.  ''