T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

12. Tarım Orman ve İnsan Konulu Fotoğraf Sergisi 41 Burda AVM’de Açıldı.

Yayın Tarihi : 6.09.2022

​   12. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması, "Genel", "Çiftçi", "Öğrenci", "Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları", "DenizBank Çalışanları" ve bu yıl konusu "Çiftçi Varsa Hayat Var" olan "Tema" olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleştirildi.

12. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışmasına bu yıl 6 kategoride toplam 606 katılımcı 3997 eserle katıldı. Seçici kurul tarafından 19 eserin ödül alması uygun görülürken, 83 eser de sergileme ve albüm çalışması için belirlendi. Ayrıca ödül alan eserlerden bir tanesi Tarım ve Orman Bakanımız tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı Özel Ödülüne layık görüldü.

Sergi bu yıl Kocaeli İlimizde 5-8 Eylül 2022 tarihleri arasında 41Burda AVM'de sergilendi. Serginin açılışı ve kurdele kesimi Sayın Vali Yardımcısı Ali ADA, İl Müdürümüz Yüksel ÇİL, Denizbank temsilcisi Burhan GEDİK ve 41 Burada Alışveriş Merkezi Müdürü Funda OLGUN tarafından gerçekleştirildi. Açılışta İlçe/Şube Müdürleri, İzmit Ziraat odası Başkanı, kurum personelleri ve vatandaşların katılımı ile ziyarete açıldı.