T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

2022 - 2023 Avcılık Sezon Açılışı Kefken Balıkçı Barınağında Gerçekleştirildi.

Yayın Tarihi : 1.09.2022

​    1 Eylül itibariyle denize açılacak olan Kandıralı balıkçılar son hazırlıklarını tamamladı. İl Müdürlüğümüz tarafından yeni av sezonu açılışı için Kandıra ilçesi Kefken Liman'ında  tören düzenlendi. 

Törene İl Müdürümüz Yüksel Çil’in yanısıra, Kocaeli Vali Yardımcısı Ekrem Çalık, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Kandıra Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Kandıra Belediye başkan yardımcısı Mustafa Dursun, Kefken Liman Başkanı Yakup Koca, Kefken Çevre ve Köyleri Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hayri Uçar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Şenlik havasında geçen açılışta öncelikle protokol konuşmaları yapıldı. Ardından Kandıra halk oyunları ekibinin gösterisi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mehteran takımının gösterisi sonrasında yeni sezonun bereketli geçmesi için dualar edildi ve koç kesildi. Sonrasında Balıkçılarımız temsili olarak denize açıldı.
İl Müdürümüz Yüksel Çil  İlimizin hem Karadeniz hem Marmara'ya kıyısı olması nedeniyle, balıkçılığın Kocaeli'de ekonomiye büyük katkı sağladığını, kentin balıkçılık potansiyelinin yüksek olduğunu söyledi. Konuşmalarının sonunda bütün balıkçılarımıza hayırlı, bereketli ve bol kazançlı bir sezon geçirmeleri dileklerinde bulundu.