T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Kocaeli Özelinde Islah Edilen Fındık Bahçeleri Çiftçilerimizin Yüzünü Güldürdü.

Yayın Tarihi : 29.08.2022

Sayın Valimizin talimatları doğrultusunda 2021-2022 yılında uygulamaya konulan "Kocaeli Özelinde Fındık Bahçeleri Islah Projesi" uygulaması tamamlanma aşamasına gelindi.

Bu kapsamda; İzmit (27 ), Kandıra ( 29 ), Kartepe (17), Gölcük (20 ) ve Başiskele (3 ) İlçelerimizde belirlenen 96 parselde toplamda 666 dekar alanda 29 teknik personelimiz proje sürecine uygun olarak bugüne kadar 96 adet parselde projenin tüm aşamalarını başarı ile uyguladı.

Hasat zamanın uygulamaya geçmesi nedeni ile üreticilerimizin sahadaki verimlerini yakından görmek maksadı ile ve hasada eşlik etmek üzere Kandıra İlçemiz Bağırganlı Mahallesinde fındık hasat etkinliğine İlimiz ve Kandıra ilçe Müdürlüğümüz teknik personellerince katılım sağlandı. Sahada yapılan inceleme neticesinde gözle görülür bir verim artışı üreticilerimiz tarafından da teyit edildi. Hasat etkinliğinde üreticilerimiz, bu proje start veren sayın Valimiz Seddar YAVUZ'a teşekkürlerini sundu. Etkinlik Fındık bahçesinin hasadı ve toplu resim çekimi ile son buldu.