T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İl Müdürümüz Yüksel ÇİL Arı Yetiştiriciliğini Kursunu Ziyaret Etti.

Yayın Tarihi : 20.05.2022

İlimizde Arıcılığın geliştirilmesi kapsamında İl Müdürlüğümüz tarafından 22 Mart'ta başlayan ve 24 Mayıs'ta sona erecek olan "  Arı Yetiştiriciliği" kursu Müdürlüğümüz Kullar Fidanlık Kampüsünde hem teorik hem de uygulamalı olarak devam etmektedir.

Teorik ve uygulamalı olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecek eğitimlerle kursiyerlere arı ırkları, arı biyolojisi, ana arı, polen, arı sütü, arı zehri, bal üretimi, arı hastalık ve zararlıları ile mücadele yöntemleri gibi konularda eğitim veriliyor.

Kursun sonunda, başarılı olan kursiyerlere Başiskele Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından "Arı Yetiştiriciliği Belgesi" verilecek.

 İl Müdürümüz Yüksel ÇİL kursa ziyarette bulunarak şunları söyledi; Arıcılık birim alanında en çok gelir elde edilen tarım koludur. Kurstan sonra sahada yaptığınız çalışmaları arkadaşlarımız takip etmeye devam edecek. Amacımız sadece üretmek değil aynı zamanda kaliteli üretim yapmak. Burada aldığınız bilgileri sahada kullanmak, daha sağlıklı ve kaliteli bal üretmek hedefiniz olmalıdır. Arıcılıkla uğraşan Kadın üreticilerimiz de aile ekonomisine katkıda bulunacaklardır. Eğitiminizin hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinize başarılar diliyorum" dedi.