T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

“Dünya Çiftçiler Günü İlimizde Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı”

Yayın Tarihi : 14.05.2022

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından, "Dünya Çiftçiler Günü" dolayısıyla bu yıl 8'incisi düzenlenen "Çiftçi Şenliği", İzmit Şarışeyh Mahallesi'nde bulunan mesire alanında çeşitli etkinliklerle başladı. Şenlik alanına İl Müdürlüğümüz de standıyla katılım sağladı.

İzmit Sarışeyh Mahallesi Akçaova yolu üzerindeki mesire alanındaki şenlik kapsamında, birlik ve kooperatifler, açılan stantlarda fide ve üretim materyallerini satışa sundu. Firmalar da stantlarda tarımsal alet ve ürünlerini sergiledi. Çiftçiler arasında geleneksel yarışmalar, animasyon ve çeşitli sahne etkinlikleri düzenlendi. Çocuk oyun gruplarının ve palyaçoların da yer aldığı etkinliklerde ayrıca, köyler arası ödüllü halat çekme, erkek-kadın ve çocuk çuval yarışmalar da yapıldı. Çiftçiler gün boyunca eğlenerek, güzel bir gün geçirme fırsatı buldular.

Bu vesileyle İl Müdürümüz Yüksel ÇİL ''Her türlü şartlarda üretim yapan çiftçilerin bağ, bahçe ve tarlada nasıl zor şartlar altında çalıştıklarını biliyoruz. Ürettikleri ürünlerle ülke ekonomisine ve ilimiz ekonomisine büyük katkı oluşturan ve bir tarım ülkesi olmamızı sağlayan, tüm çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününü kutluyor bereketli, bol kazançlı, sağlıklı bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum."