T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Geleceğimiz Çocuklarımız için Organik Tarım Projesi Uygulaması Yapıldı.

Yayın Tarihi : 13.05.2022

İl Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ( MARKA ) tarafından Teknik Destek Programı Kapsamında desteklenen "Geleceğimiz Çocuklarımız için Organik Tarım Projesi "sinin uygulama kısmı Kocaeli İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün Kullar Fidanlığı Yerleşkesinde öğrencilere kendi üretimimiz olan Ata Tohumlarından üretmiş olduğumuz Domates, Biber, Hıyar, Kabak, Fasulye, Karpuz fidelerinin dikimi büyük bir coşkuyla yapıldı ve uzman personellerimiz tarafından öğrencilere organik tarım hakkında bilgi verildi.

İl Müdürümüz Yüksel ÇİL konuşmasında "Geleceğimiz Çocuklarımız İçin Organik Tarım" projesinde öncelikle çocukluk çağlarından itibaren öğrencilere toprak ve doğa sevgisi kazandırılması amaçlanmıştır. Bu da toprak ve doğa sevgisi ile verilecek olan teorik ve uygulamalı organik tarım eğitimi ile mümkün olacaktır. Bu bağlamda projede emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımı tebrik eder ve ufuk açan yeni projelerimizde buluşmak dileğiyle hoşça kalın." dedi.

Projede Kocaeli ilinde 12 ilçeden ilkokul 1. sınıf olmak üzere öğrencilere, Milli Eğitim Müdürlüğü'nün belirlemiş olduğu okullarda, Kullar Fidanlığı Yerleşkesinde ve Kocaeli'deki organik işletme yerlerinde uygulamalı olarak organik tarım eğitimleri devam edecektir.