T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Emekler Gün Gün Boy Veriyor.

Yayın Tarihi : 23.6.2021

2021 yılı bitkisel üretimi geliştirme projesi tarım arazilerinin kullanımının etkinleştirilmesi kapsamında İl Müdürlüğümüz Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğümüz ile Körfez İlçe Müdürlüğümüz ve Kandıra İlçe Müdürlüğümüzce Hazırlanan, Bakanlığımızca desteklenmeye Değer bulunan  ( Dört ) 4 Adet Projemizde son aşamaya gelmiş bulunmaktayız.

 Bu kapsamda Kuşkonmaz Projemizi İl Müdürlüğümüze ait Kullar Fidanlığında 2 Dönümlük alanda gerçekleştiriyoruz, Kuşkonmaz fidelerimizi Toprakla buluşturduk. Körfez ilçemizde uygulanan Kekik Fidelerimiz boy vermeye başladı Salep Yumruları ise Eylül Ayında Toprakla Buluşacak. Enginar Fidelerimizin dikimi 27 Mayıs itibarı ile Tamamlandı. Kandıra Bölgemize uygun olan Bayrampaşa Türleri için hasat günü olan Eylül ayını sabırsızlıkla bekliyoruz. Projelerin takip ve değerlendirilmesi için Bakanlığımızdan gelen heyet ile birlikte arazi incelemeleri gerçekleştirilmiştir.

 Yapılan arazi ziyaretlerinde herhangi bir olumsuzluğa rastlanmamış olup, bitkilerin çıkış ve gelişimlerin iyi olduğu gözlenmiş, çiftçilerle de görüşmeler yapılarak ileriki yıllarda Bakanlığımızca uygulanacak projelerden beklentileri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.