T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Kocaeli Özelinde Fındık Bahçeleri Islah Çalışması Toplantısı Düzenlendi.

Yayın Tarihi : 9.6.2021

Sayın Valimiz Seddar YAVUZ'un talimatları doğrultusunda hazırlanan "KOCAELİ ÖZELİNDE FINDIK BAHÇELERİ ISLAH ÇALIŞMASI" Projesi Kapsamında İl Müdürlüğümüzde proje öncesi Ön değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Projeye son halini vermeden ve Sayın Valimize sunulmadan önce gerçekleştirilen toplantıda konunun tüm tarafları dikkatlice dinlenmiştir.

 Proje Paydaşlarımıza İl Müdürlüğümüz Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğümüzce detaylı bir sunum gerçekleştirilmiştir. Özellikle Kandıra, İzmit, Kartepe, Gölcük ve Başiskele de bulunan Fındık bahçelerinde verimi yükseltmek için yapılacak eylem planı paylaşılmıştır. Tüm tarafların aktif katılım sağladığı Proje ön toplantısında, Özellikle Toprak analizi, Gübreleme, Budama ve ilaçlamanın nasıl yapılacağı ay ay, gün gün planlanmış olup sahada çalışacak ekibinde eğitimi ve planlanması çalışmaları da Sayın Valimizin Brife edilmesinden sonra hızlı bir şekilde uygulamaya geçecektir.

İlimiz Fındık üretiminin sorunlarının tüm yönleri ile ele alındığı toplantıya, İl Müdür v. Yüksel ÇİL, İl Müdür Yrd. Aykut Sami ÜNAL, Şube Müdür V. Şener ATAK, KBB Daire Bşk. Numan BALABAN, Ziraat Yüksek Mühendisi Ali KOÇ, İzmit Ziraat Odası Bşk. Yusuf KARAASLAN, Kandıra Ziraat Odası Bşk. Erdal ÇETİN, Kartepe Ziraat Odası Bşk. Hüseyin TÜRKER, Gölcük Ziraat Odası Bşk. Bekir ÇANAKÇI ve KBB Şube Müdürü Temel FİDAN katılım sağlamıştır. Projemizin Başta Fındık Üreten çiftçilerimize daha sonra Kocaeli'mizdeki Tarım camiamıza yeni umutlar getirmesini dileriz.