T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Kocaeli’nde Marmara Denizi’nde Balıkçılık Faaliyetlerine Yönelik Yapılan Denetimler, Kontroller ve Balıkçıların Sorunları Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi.

Yayın Tarihi : 2.4.2021

Kocaeli Valimiz Sayın Seddar YAVUZ'un talimatları ile Sayın Vali Yardımcımız Ali ADA Başkanlığında İl Müdürümüz Yüksel ÇİL, Kocaeli Liman Başkanlığı,  Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Deniz Liman Şube Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Komutanlığına Bağlı TCSG 10 ve 71 Bot Komutanlıkları, İzmit Gemi Trafik Hizmetleri Operasyon Müdürlüğü ile İlimizde faaliyet gösteren Su Ürünleri Kooperatifleri Başkan ve Başkan Yardımcılarının katılımı ile Kocaeli Valiliği Karamürsel Alp Toplantı salonunda  "Kocaeli'nde Marmara Denizin'de Balıkçılık Faaliyetlerine Yönelik Yapılan Denetimler, Kontroller ve Balıkçıların Sorunları Değerlendirme Toplantısı" düzenlendi.

Toplantıda İlimiz genelinde yapılan Su Ürünleri denetimlerine yönelik Kurumların yapılan çalışmaları hakkında bilgilendirme yapılmış, İlimizde faaliyet gösteren balıkçılarımızın sorunları ve talepleri görüşülmüştür. Balıkçıların talep ve sorunlarına yönelik İlgili Mevzuatlar kapsamında çözüm önerileri dile getirilmiştir.