T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İl Müdürümüz Yüksel ÇİL Kurumumuza Bağlı Kullar Fidanlığında İncelemelerde Bulundu.

Yayın Tarihi : 26.11.2020

​İl Müdürümüz Yüksel ÇİL kurumumuza bağlı Kullar Fidanlığında demonstrasyon faaliyetleri kapsamında yetiştiriciliği yapılan meyve bahçeleri ile hasat işlemleri gerçekleştirilen kivi bahçelerinde incelemelerde bulundu.

İl Müdürümüz Yüksel ÇİL yaşamış olduğumuz pandemi sürecinde tarımsal üretimin önemini vurgulayarak şu cümleleri kurdu.

"Yaklaşık 20 yıldır kurumumuza bağlı Kullar Fidanlığımızda demonstrasyon amaçlı yetiştiriciliği yapılan ceviz, kiraz, yonca, kivi gibi bir çok ekonomik öneme sahip ürün yetiştirilmektedir. Şu anda fidanlığımızda yetiştiriciliği yapılan ve hasat olgunluğuna gelen kivi meyvelerinin hasat ve toplama işlemleri yapılmaktadır. Yaşamış olduğumuz Covid-19 Pandemisi nedeniyle tarımsal üretimin daha da önemli olduğu bu günlerde çiftçilerimizin üretim faaliyetlerine daha fazla önem vererek teşvik edilmesi amacıyla fidanlığımıza sıklıkla ziyaretlerde bulunup incelemeler yapmaktayız.  Pandeminin gıda temininin sağlanamaması hususunda sosyal bir strese yol açtığına hepimiz şahit olduk. Bu sebeple çiftçilerimizin tarımsal üretime daha da önem vererek tarımsal faaliyetlere durmaksızın devam etmesi en büyük temennimizdir "  ifadelerini kullandı.

Kurumumuza bağlı fidanlığımızda hala birçok ekonomik türün yetiştiriciliği yapılmakta olup, fidanlığımızda geçmiş yıllarda birçok meyve anacı ve kalemi yetiştirilerek çiftçilerimize ürün çeşidi sağlanmıştır.