T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

KONTROL GÖREVLİSİ KURSU DÜZENLENDİ.

Yayın Tarihi : 9.11.2020

02-06/11/2020 tarihleri arasında İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda Covid-19 tedbirlerine uygun bir şekilde Bakanlığımızdan alınan izin ile İl ve İlçe Müdürlüklerimizde görev yapmakta olan 20 personelimize 5 gün boyunca " Denetçi Kursu"  düzenlendi.

Kurs Gıda ve Yem Şube Müdürü Halide SANCAR yönetiminde düzenlenmiş olup, eğitimde; Ziraat Mühendisi Abdurrahman TABAK, Gıda Mühendisi Seyra BAYKAL, Ziraat Mühendisi Cem DİNÇ, Ziraat Mühendisi Işıl Bora, Gıda Mühendisi Başak CANAN ÖZBAĞ ve Gıda Mühendisi Mehmet KOÇAK eğitici olarak görev aldı. Eğitim sırasında Covid 19 nedeniyle gerekli önlemler alınmıştır.

İl Müdürümüz Yüksel ÇİL, eğitimin sonunda Ziraat Mühendisi, Gıda Mühendisi, Veteriner Hekim ve Su Ürünleri Mühendislerinden oluşan katılımcılara bir konuşma yaptı.

İl Müdürümüz konuşmalarında "Gıdanın topraktan çatala gelene kadar ki sürecinin her aşamasının bize emanet edildiğinin farkında olarak, işlerimizi bu sorumluluk bilinciyle yapmalıyız. Denetimlerdeki amacımız "bağcıyı dövmek değil vatandaşlarımıza üzüm yedirmek" olmalı; yani üretimi kontrol ederek tüketicilerimize güvenilir gıda yedirmektir. Bu çerçevede her birinize görevinizde başarılar diliyorum." dedi. Toplantı  Katılım Belgelerinin kursiyerlere teslimiyle son buldu.