T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Valimiz Hüseyin AKSOY Başkanlığında Mesleki ve Teknik Kursların Düzenlenmesinde İlişkin Protokol İmzalandı.

Yayın Tarihi : 9.3.2020

​Valimiz Hüseyin AKSOY Başkanlığında İl Tarım Orman Müdürümüz Kerim METE, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim ÇELİK ve İl Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Ulvi YILMAZ'ın katılımlarıyla Mesleki ve Teknik Kursların Düzenlenmesine İlişkin İş Birliği Protokolü imzalandı.

Bu protokol, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından istihdamın korunması, arttırılması ve geliştirilmesi ile işsizliğin azalmasına yardımcı olmak amacıyla gerçekleştirilen aktif iş gücü hizmetleri kapsamındaki kurs ve programlar ile birlikte geliştirilecek projelerin uygulanmasına ilişkin olarak Kocaeli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında hazırlanmıştır.

 Bu Protokolle; herhangi bir mesleği olmayan, bir mesleği olmakla birlikte mesleğinde iş bulamayan veya mesleğinde yeterli olmayan kayıtlı işsizlerin, niteliklerini geliştirerek istihdam edilebilirliklerini artırmak amacıyla Kocaeli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında düzenlenecek mesleki teknik kursların eşleyişi ile ilgili esas ve usuller ile tarafların yükümlülüklerini belirlemektedir.

Bu protokol: Kocaeli İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunca onaylanan İşgücü Eğitim Planında yer alan ve işbirliği yapılan kurum/kuruluşlar tarafından açılması uygun görülen mesleklerde düzenlenecek kursların yürütülmesi ve istihdama yönelik çalışmaları kapsamaktadır. 

Valimiz Hüseyin AKSOY imza toplantısında yaptığı konuşmada; üreticilerimizin bundan sonraki eğitimleri protokolde belirtilen usullere göre yapılacak ve bu bağlamda kurumlarımız eşgüdüm içerinde çalışmalarını yürüteceklerdir. Protokolün Kocaeli çiftçilerimize hayırlı olmasını temenni ederim dedi.