T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İşadamlarına Kırsal Kalkınma Yatırımları Anlatıldı.

Yayın Tarihi : 1.11.2019
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kocaeli Şubesinin davetiyle MÜSİAD Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda; Tarım ve Orman Bakanlığı’nca  2 Ağustos 2019 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren "Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı 13. Etap Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Tebliği"  hakkında bilgilendirmede bulunuldu. Toplantı  Şube Başkanı ve çok sayıda üyenin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. 

İl Müdürümüz Nuri AL’ında katıldığı toplantıda 13. Etap Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Programının son müracaat tarihi olan 14 Kasım 2019’a dikkat çekerken, “Bu programın amacının;   kırsal alanda ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlamak için, gerçek ve tüzel kişilerin projeye dayalı olarak tarım ürünlerinin işlenmesi, değerlendirilmesi ve pazarlanmasına yönelik ekonomik faaliyet yatırımlarını teşvik etmek ve desteklemek olduğunu ifade ederek, Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Programının İlimiz için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Toplantı Kırsal Kalkınma Örgütlenmesi Şube Müdürü Fatma Karayel’in kapsamlı sunumu Mühendis ve Veteriner Hekim Proje Uzmanlarımızın, Dernek üyelerinin sorularını yanıtlamasıyla sona erdi.