T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

2019 YILI KURBAN BAYRAMI DÖNEMİ BİLGİLENDİRME VE YAPILAN/YAPILACAK ÇALIŞMALAR HAKKINDA DEĞERLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ.

Yayın Tarihi : 16.7.2019

Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü tarafından 02.07.2019 tarihinde İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda İl Müdürümüz Nuri AL'ın başkanlığında, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Ahmet YAVUZ ve Şubede görevli teknik personellerin katılımlarıyla, İlçe Müdürlerine ve Müdürlüklerimizde görevli Veteriner Hekimlere 2019 yılı kurban bayramı dönemine ait yapılması planlanan iş ve işlemler, Türkvet çalışmaları, ilkbahar dönemi aşılama sonuçlarının değerlendirilmesi ve sığırlarda döl verimini artırma çalışmaları konularında bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıda özellikle yaklaşan kurban bayramı nedeniyle yapılan yol kontrol uygulamalarının artırılması, kurban satış ve kesim yerlerinin denetlenmesi, hayvan refahının korunması ve vatandaşların bilgilendirilmesi açısından gerekli afiş ve rehberlerinin zamanında temin edilerek dağıtılmasının önemi vurgulandı.

Daha sonra Veteriner Hekim Ceyhun ARABACI, Eyüp DALKILIÇ ve Veteriner Sağlık Tek. Yılmaz SARI tarafından hazırlanan sunular eşliğinde katılımcılarla bilgi alışverişinde bulunuldu. Toplantı sonunda hazırlanan kurban bilgilendirme afişleri ve kurban rehberleri İlçe Müdürlükleri personellerine dağıtılarak toplantı sona erdi.