T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

2. Doğu Marmara Tarım Fuarı Kapılarını Ziyaretçilere Açtı.

Yayın Tarihi : 7.3.2019
İlk defa geçen yıl kapılarını açan ve bu yıl 2.si düzenlenen Kocaeli 2. Doğu Marmara Tarım Fuarı,  Uluslararası Fuar alanında açıldı. Bakanlığımızın da yaklaşık 190 metrekare Standıyla katılım sağladı. Standımızda Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüzün koordinasyonunda Bakanlığımız Sakarya Mısır Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, İzmit Orman İşletme Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Kocaeli Şube Müdürlüğü, Kocaeli Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü de yer aldılar.

Ayrıca standımızda Bakanlığımızın Tarım ve İnsan Konulu Resim sergisi, Bilecik El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğünce yapılan eserler, geçmişten günümüze tarım ve alet makinaları sergisi, Yöremizin ülke çapında meşhur ürünlerinin görsel sergileri yer almaktadır. Sergimizde ayrıca Enstitü Müdürlüklerince tarımla ilgili son gelişmeler üreticilerle paylaşılmaktadır. Standımızda Bakanlığımızın uygulamış olduğu projeler, tarımsal desteklemeler ve her türlü tarımsal konularda teknik elemanlarca üreticilere bilgiler verilmektedir. Standa bütün bunların yanı sıra gerek üreticilere gerekse toplumun her kesimini ilgilendiren konularda sunumlarda bulunulmaktadır. Çok ilgi gören standımız yoğun bir ziyaretçi akınına uğramıştır.

İlk gün açılışta standımız İl Müdürümüz Nuri AL’ında eşliğinde Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy, Vali Yardımcısı Dursun Balaban, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu,  Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu,  ve Oda Başkanlarınca ziyaret edilmiştir. Açılışı 6 martta gerçekleştirilen ve 10 Mart pazar gününe kadar ziyaretçilerini ağırlayacak olan fuarda, hayvancılık, tavukçuluk ve süt endüstrisi ile sera, bahçe ve süs bitkileri endüstrisi konularında alet, ekipman ve ürünler sergilenecek.